Bezpieczeństwo Twojego dziecka
Organizując obozy sportowe kładziemy ogromny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa każdemu uczestnikowi. Zdajemy sobie sprawę, że każdy rodzic chce, aby jego dziecko podczas wakacyjnych wyjazdów znalazło się pod jak najlepszą opieką.
Wśród wielu rodziców mogą pojawić się wątpliwości, czy aby obóz brydżowy nie będzie bezpieczniejszy niż zajęcia sportowe. I to jeszcze na wodzie.
Bez obaw. Na naszym obozie zarówno podczas zajęć na wodzie, jak i ćwiczeń oraz rozrywek na lądzie, Państwa dzieckiem zaopiekuje się wykwalifikowana kadra, która dodatkowo znajduje się pod bezpośrednim nadzorem szefostwa.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom postanowiliśmy odpowiedzieć na kilka pytań, które najbardziej nurtują każdego rodzica. Dotyczą one bezpieczeństwa podczas zajęć na wodzie, przystosowania ośrodka, kadry prowadzącej zajęcia oraz warunków mieszkaniowych.
W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o kontakt. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, aby nie musieli się Państwo martwić o swoje dziecko i mogli wykorzystać czas obozu na własny odpoczynek.
Kto kieruje całym procesem i nadzoruje realizację obozów?
Przygotowanie programów i regulaminów zajęć to proces długi i wymagający. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa osobiście sprawdzamy sprzęt, warunki oraz przygotowanie kadry, a także opracowujemy postępowanie nawet na najdziwniejsze i najmniej prawdopodobne przypadki. Chcemy być przygotowani na wszystkie ewentualności. Żadnych niespodzianek.
Pierwszymi i najważniejszymi nadzorującymi jesteśmy my, właściciele firmy, czyli Tomasz i Michał Rumszewicz. Najpierw, jeszcze w biurze, tworzymy programy zajęć i ich realizacji, zwracając największą uwagę na standardy bezpieczeństwa. Robimy burze mózgów, analizujemy różne sytuacje i na tej podstawie opracowujemy regulaminy oraz szczegóły postępowania.
Po zakończeniu formalnej strony jedziemy do ośrodków (Tomasza możecie spotkać na Lalce, a Michała w Żeglarskiej Zatoce) i tam bezpośrednio czuwamy nad bezpieczeństwem realizacji obozów. Nadzorujemy wszystkie turnusy i pilnujemy, aby nasze obozy spełniały najwyższe standardy.
Wszystkie ustalenia oraz regulaminy i zasady zachowania przekazujemy kadrze wychowawców i instruktorów w ośrodkach, którzy, pozostając pod stałą kontrolą kierowników, pełnią bezpośrednią i całodobową opiekę nad obozowiczami.
Podczas zajęć na wodzie uczestnicy również zawsze znajdują się pod opieką instruktorów, którzy dodatkowo nadzorowani są przez instruktora dyżurnego na motorówce.
Warto też dodać, że podczas zajęć nasi uczestnicy są jednymi z niewielu użytkowników akwenu wodnego, co bardzo ułatwia nadzór nad całością.
Czy moim dzieckiem zajmuje się odpowiednia kadra?
Nie ma wątpliwości, że podczas wyjazdów ludzie odpowiedzialni są nie tylko za przyjemną atmosferę, ale również za bezpieczeństwo. Dlatego też zwracamy szczególną uwagę na to, aby nasi instruktorzy byli doświadczeni, godni zaufania i przyjaźnie nastawieni. Nawiązując współpracę z członkami kadry obozowej istotna jest dla nas strona zarówno merytoryczna, jak i personalna.
Wielu instruktorów oraz uczniów wraca na nasze obozy co roku, przez co rodzą się szczególne więzi pomiędzy kadrą i uczestnikami, bazujące na przyjaźni i autorytecie. Co więcej, duża część naszych wieloletnich uczestników po spełnieniu określonych warunków i odpowiednim przeszkoleniu wraca na obóz jako instruktorzy. Najpierw odbywają odpowiednie szkolenia, a następnie dołączają do programu „Młodej Kadry”, gdzie zdobywają doświadczenie, aby móc dołączyć do kadry stałej.
Czego więc można się spodziewać po naszej załodze?
- W przystępny sposób przekazujemy wiedzę, a sposób podawania informacji dostosowujemy do wieku uczestnika.
- Jesteśmy doświadczeni i wielu z nas uczestniczyło w obozach zarówno jako uczestnicy, jak i instruktorzy, dzięki czemu wiemy na co zwracać szczególną uwagę.
- Stawiamy na przyjaźń i autorytety. Mamy dobry kontakt z uczestnikami zarówno podczas zajęć, jak i poza nimi.
- Utrzymujemy kulturalną, luźną i wesołą atmosferę podczas obozu. W końcu to wakacje!
Na 7-8 uczestników przypada 1 instruktor.
Czy ośrodek jest czysty i bezpieczny?
Odpowiednio przygotowany ośrodek to podstawa bezpiecznego wypoczynku naszych obozowiczów. Zarówno w Żeglarskiej Zatoce jak i na Lalce cały teren jest ogrodzony oraz monitorowany, co uniemożliwia wstęp do ośrodka osobom postronnym. Oba ośrodki położone są z dala od zabudowań i ruchliwych dróg, co zapewnia bezpieczeństwo podczas zajęć oraz w czasie wolnym.
Przed rozpoczęciem każdego sezonu ośrodki poddajemy ścisłej kontroli sanepidu i straży pożarnej, a obozy zgłaszamy do kuratorium. Po przejściu kontroli zewnętrznej jeszcze osobiście sprawdzamy budynki mieszkalne oraz sprawność sprzętu do realizacji zajęć.
Czy sprzęt wodny jest przystosowany do dzieci?
Realizując obozy sportów wodnych korzystamy z nowego lub maksymalnie kilkuletniego sprzętu, zakupionego specjalnie pod kątem zajęć. Posługujemy się tylko i wyłącznie własnym sprzętem w związku z czym jest on zadbany, regularnie serwisowany oraz przystosowany do naszych indywidualnych potrzeb programowych. Dodatkowo nasz sprzęt jest nowoczesny i posiada wszelkie potrzebne certyfikaty i atesty, w tym certyfikat bezpieczeństwa CE, zapewniający bezpieczeństwo użytkowania, a także ochronę zdrowia i środowiska.
Każde dziecko biorące udział w zajęciach na wodzie ma na sobie nowoczesną kamizelkę asekuracyjną, która nie krępując ruchów zapewnia bezpieczeństwo na wodzie. Mamy świadomość, że organizując wszystkim obozowiczom świetną zabawę, najpierw musimy zagwarantować im profesjonalny i bezpieczny sprzęt.
Zdjęcia sprzętu zobaczą Państwo w zakładce Galeria. Wszystkie fotografie zostały wykonane podczas naszych obozów i przedstawiają nasze wyposażenie.
Jak wygląda opieka medyczna i ubezpieczenie?
Na podstawie wieloletniego doświadczenia wypracowaliśmy najbardziej skuteczny model postępowania w razie wypadku lub choroby. Drobna pomoc medyczna udzielana jest przez wyszkolone osoby już na miejscu, następnie, jeśli sytuacja tego wymaga, zawozimy poszkodowanego lub chorego uczestnika do lekarza specjalisty lub Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie pomoc udzielana jest 24h na dobę.
Uczestnicy posiadają ubezpieczenie NNW w firmie Uniqa na kwotę 10.000 zł.
Czy podróż jest bezpieczna?
O bezpieczeństwo naszych podopiecznych dbamy już od pierwszych chwil rozpoczęcia żeglarskiej przygody, czyli od momentu zajęcia miejsca w autokarze, wiozącego na obóz. Od lat współpracujemy z jednym przewoźnikiem, który gwarantuje doświadczonych, działających zgodnie z przepisami, kierowców oraz nowoczesne i czyste autokary. Zadbaliśmy o wszystkie szczegóły, aby nie musieli się Państwo martwić o dzieci i mogli rozpocząć własny wypoczynek zaraz jak tylko autokar zniknie z pola widzenia.