Wyprzedano!

Obóz Młoda Kadra nad jeziorem Dadaj

Obóz przygotowujący do pracy w charakterze instruktora. Rozwiniesz umiejętności organizacyjne i przywódcze, które zostaną z Tobą na całe życie. Nie zabraknie również czasu na żeglarstwo i wypoczynek.

Wyczyść
SKU: OZ-D-OMK-2021 Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Nie chcesz rezygnować z wakacyjnego wypoczynku, ale jednocześnie chcesz zadbać o swój rozwój, zdobyć umiejętności przydatne nie tylko w pracy instruktorskiej, ale również w późniejszej pracy zawodowej? Masz 16-18 lat? Właśnie dla takich osób jak Ty przygotowaliśmy obóz Młoda Kadra. Ten wyjazd pozwoli Ci rozwinąć umiejętności przywódcze oraz pracę w grupie. To pierwszy krok ku dorosłości, ale jednocześnie nie zabraknie nam czasu na sport, wygłupy i świetną zabawę.

Podczas zajęć teoretycznych dowiesz się jak skutecznie kierować zespołem, rozwiązywać konflikty i motywować do działania. Następnie przećwiczymy wszystko w praktyce. Będzie również czas na szlifowanie umiejętności żeglarskich i oczywiście zasłużony relaks. Ten obóz to świetna okazja na rozwinięcie zdolności przywódczych, a przy tym możliwość zawiązania przyjaźni na całe życie.

Program obozu

Zajęcia obozowe podzielone są na trzy części: teoretyczną, praktyczną i sportową. Obozem Młodej Kadry opiekują się najbardziej doświadczeni instruktorzy, chętni dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zajęcia teoretyczne ? 1,5h dziennie

Podczas tych zajęć skupimy się na skutecznej pracy w zespole, radzeniu sobie ze stresem i nieprzewidzianymi sytuacjami. Omówmy zasady bezpieczeństwa na wodzie i podczas zajęć lądowych. Dowiecie się jak zaplanować ciekawe zajęcia, jak zmotywować do działania siebie i innych.

Nie martwcie się, zajęcia teoretyczne nie oznaczają siedzenia w sali wykładowej. Będzie mnóstwo okazji żeby rozruszać nogi, ale też żeby ruszyć głową. Na pewno czeka nas przy tym kupa śmiechu i dobra zabawa, ale będą też momenty bardziej serio.

Zajęcia praktyczne ? 1,5h dziennie

Nie ma lepszego sposobu, żeby utrwalić zdobytą wiedzą niż przećwiczenie jej w praktyce. Pod okiem instruktora będziecie mogli przygotować i przeprowadzić zajęcia dla młodszych uczestników. Sprawdzicie również swoje umiejętności organizacyjne planując grę terenową dla całego obozu. Ciekawe czy uda się wszystko dopiąć na ostatni guzik?

Będzie też okazja do zdobycia nieco wiedzy żeglarskiej, tym razem nieco bardziej technicznej. Zobaczycie jak wykonać na łódce drobne naprawy i prace konserwacyjne.

Szkolenie żeglarskie ? 1,5h dziennie

Czy pamiętacie jeszcze swój pierwszy raz za sterem? Niekontrolowane rufy, wyjście z portu, które skończyło się w trzcinach? Dobrze mieć to już za sobą, ale czy wiecie jakie rady dać w takiej sytuacji początkującym żeglarzom? Zajęcia żeglarskie to kontynuacja nauki i dalszy rozwój umiejętności, jednak tym razem skupimy się na jeszcze jednym ważnym aspekcie – nauczaniu innych. Dowiecie się jak prowadzić szkolenie żeglarskie i w jaki sposób skutecznie przekazywać wiedzę. Będziemy żeglować na Omegach i jachtach typu Sigma Active.

Pozostałe zajęcia ? 1,5h dziennie

Wreszcie nadszedł czas na odrobinę relaksu. Na tym bloku będzie okazja do spróbowania swoich sił w różnych aktywnościach sportowych. Czekają nas zarówno wycieczki kajakowe jak i zajęcia na windsurfingu. Adrenalinę podniosą nam skoki do wody, trampoliny oraz AirTrack. Oczywiście, gdy wieje wiatr i świeci słońce bez wahania taklujemy łódki i schodzimy na wodę. Spróbujecie swoich sił na dwuosobowych Topazach Tres zarówno w roli załoganta (na trapezie!) jak i sternika.

Wyjątkowe dni

Program obozu przewiduje również wyjątkowe dni, kiedy oderwiemy się na chwilę od codziennego planu zajęć i zrobimy coś wyjątkowego.

Regaty

Wyścigi żeglarskie, napędzane adrenaliną. Tutaj liczy się współpraca całej załogi, współzawodnictwo i wspaniała zabawa.

Jak wygląda realizacja programu obozu?

Program całego obozu jest starannie zaplanowany a następnie realizowany codziennie w formie czterech, 1,5-godzinnych bloków zajęciowych dla każdej grupy oraz specjalnego bloku wspólnych zajęć wieczornych.

Zajęcia odbywają się w 5-cio (w przypadku treningów na Omegach i Sigmach) i 10-cio osobowych grupach (podczas pozostałych bloków), co pozwala na efektywne realizowanie programu oraz zachowanie największego bezpieczeństwa.

Stosownie do warunków pogodowych, codziennie rano, kierownik obozu ustala plan dnia. Na hasło słońce i wiatr wszyscy jesteśmy na wodzie. Nasze zaplecze sprzętowe jest bardzo rozbudowane, co pozwala na realizację wszystkich grup zajęciowych w jednym czasie. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, pozwalające maksymalnie wykorzystać ładną pogodę. Dzięki temu nie tracimy czasu przeznaczając każdą chwilę na naukę i dobrą zabawę na świeżym powietrzu.

Plan dnia

od do
7 45 Pobudka
7 55 ? 8 05 Rozruch poranny
8 30 Śniadanie
9 30 ? 11 00 I blok zajęć
11 30 ? 13 00 II blok zajęć
13 30 Obiad
15 00 ? 16 30 III blok zajęć
16 45 ? 18 15 IV blok zajęć
18 30 Kolacja
20 00 ? 21 30 Zajęcia wieczorne
22 30 Cisza nocna

Informacje uzupełniające

Zakwaterowanie — ośrodek Żeglarska Zatoka

Nowocześnie zmodernizowany ośrodek przygotowany do organizacji aktywnych obozów dla dzieci i młodzieży. Rozpoczął funkcjonowanie w sezonie 2020.
Położony w sercu Warmii i Mazur, otoczony rozległym kompleksem leśnym, graniczący z przepięknym jeziorem Dadaj o bardzo urozmaiconej linii brzegowej.
Teren ośrodka jest ogrodzony i strzeżony. Bazę noclegową stanowi murowany budynek. Jasne pokoje, oferujące atrakcyjny widok dzięki dużym i wysokim oknom.
Zakwaterowanie: studia sześcioosobowe składające się z dwóch pokoi (2 i 4 osobowe) ze wspólną łazienką, pokoje czteroosobowe z łazienką lub pokoje sześcioosobowe z łazienką. Łóżka pojedyncze i piętrowe.

Wyżywienie — sport wymaga energii

Kuchnia znana jest z pysznych, domowych posiłków. Menu przygotowane jest specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży — zapewniamy pełne wyżywienie z niekończącymi się dokładkami.

Musicie mieć energię na całodniową aktywność. Zapewniamy: śniadanie, obiad + podwieczorek i kolację. Woda i herbata dostępne są dla obozowiczów przez cały dzień.

Pierwszym posiłkiem obozu jest obiad w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu.

[rs_cadre_tomasz]

Codzienne relacje z obozu

Regularnie umieszczamy zdjęcia z każdego dnia obozu w naszej galerii. Wyślij znajomym i rodzinie link do strony, żeby byli na bieżąco.

Ograniczenia w dostępie do telefonów i elektroniki

Uczestnicy mają dostęp do swoich telefonów codziennie w godzinach 19:00 — 20:00. Przez pozostałą część doby telefony znajdują się w depozycie.

Sugerujemy żeby nie zabierać na obóz innej elektroniki (np. tablet, konsola). Trafi ona do depozytu na cały okres pobytu.

W każdej chwili istnieje możliwość kontaktu z kierownikiem obozu.

Terminy i ceny

Tabela turnusów

Turnus Termin Ilość dni Cena
3 25.07 ? 07.08.2021 14 2560 zł
4 08.08 ? 21.08.2021 14 2490 zł

Cena obozu jest ceną kompleksową

Zawiera:

 • pełną realizację programu zajęć
 • sprzęt i materiały niezbędne do realizacji programu obozu
 • zakwaterowanie w ośrodku
 • pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja, woda i herbata lub kompot dostępne przez cały dzień)
 • całodobową opiekę wychowawców i instruktorów
 • ubezpieczenie NNW do kwoty 10.000 zł
 • koszulkę Rumszewicz Sailing
 • relację zdjęciową z obozu na bieżąco, na stronie internetowej
 • podatek VAT

Cena nie zawiera dojazdu na obóz.

Zniżki — zabierz znajomych na wyjazd

 • Stali klienci, którzy uczestniczyli przynajmniej w jednej imprezie organizowanej przez firmę Rumszewicz Sailing otrzymują rabat w wysokości 50 zł.
 • Każdy nowy uczestnik obozów Rumszewicz Sailing, który przyjedzie z Twojego polecenia — otrzymuje rabat w wysokości 50 zł. Ty również otrzymasz rabat w wysokości 50 zł za polecenie tej osoby. Zniżka rośnie wraz z każdym kolejnym poleconym znajomym.

Weryfikacja rabatów odbywa się po rezerwacji obozu i opłaceniu zaliczki.

Dojazd i powrót

 • Warszawa — 150 zł
 • Łódź — 190 zł
 • Częstochowa — 210 zł
 • Katowice — 210 zł

Uwaga, ważna informacja!

 • W turnusach A można skorzystać jedynie z przyjazdu. Powrót we własnym zakresie.
 • W turnusach B można skorzystać jedynie z powrotu. Przyjazd we własnym zakresie.

Więcej informacji na temat dojazdu na obóz można znaleźć tutaj.

Zapisy na obóz

W celu zapisania się na obóz należy zarezerwować miejsce poprzez stronę i opłacić zaliczkę.

1.

Na górze strony wybierz termin obozu i kliknij REZERWUJ.

2.

Zatwierdź wybrany obóz na ekranie koszyka.

3.

Wprowadź podstawowe dane wymagane do płatności i dokonaj wpłaty zaliczki poprzez szybkie płatności internetowe lub przelew bankowy. Informację o płatnościach będą dostępne na ekranie.

4.

Odbierz maila ze wszystkimi dokumentami związanymi z obozem.

Liczba miejsc w poszczególnych turnusach jest ograniczona.

O Ośrodku

Ośrodek Żeglarska Zatoka położony jest nad dużym i malowniczym jeziorem Dadaj. Otoczony pachnącym sosnowym lasem jest świetną bazą do rozwoju umiejętności żeglarskich, wycieczek kajakowych, leśnych gier terenowych i pozostałych wakacyjnych aktywności. Jezioro posiada urozmaiconą linię brzegową oraz liczne wyspy, których odkrywanie na pewno sprawi nam dużo frajdy. To idealne miejsce do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Infrastruktura

Ośrodek ma powierzchnię 7 ha i jest ogrodzony od strony lądu, bez dostępu dla osób postronnych. Od wchodu ośrodek przylega do jeziora Dadaj od pozostałych stron otoczony jest pachnącym lasem sosnowym. Jezioro jest duże, malownicze i bardzo urozmaicone ? znajduje się na nim aż 15 wysp oraz liczne zatoczki. Bazę kwaterunkową stanowią klimatyczne domki drewniane. Obozowicze zakwaterowani są w 5-7 osobowych domkach podzielonych na dwa pokoje z pełnym węzłem sanitarnym (WC, umywalka, prysznic). Domki są bardzo przytulne i świetnie wpasowują się w wakacyjną, obozową atmosferę. Na terenie ośrodka znajdują się świetlice, sala dyskotekowa oraz sklepik. Stołówka posiada duży taras i widok na jezioro, a śniadania i kolacje serwowane są w formie bufetu, więc każdy znajdzie dla siebie coś pysznego. Nad brzegiem znajduje się marina żeglarska i piaszczysta plaża z kąpieliskiem. Na terenie ośrodka jest również miejsce na ognisko z pięknym widokiem na jezioro oraz boiska sportowe.

Zdjęcia ośrodka

Zaplecze sportowo-edukacyjne

 • pomosty żeglarskie
 • piaszczysta plaża windsurfingowa i kajakarska
 • hangar na sprzęt żeglarski i rowerowy
 • piaszczysta plaża z dużym kąpieliskiem
 • tor łuczniczy
 • boisko do piłki nożnej
 • boisko do piłki siatkowej plażowej
 • boisko do koszykówki
 • sale edukacyjne
 • sala dyskotekowa
 • miejsce na ognisko z widokiem na jezioro

Sprzęt sportowo-edukacyjny

 • jachty klasy Omega
 • jachty klasy Sigma Active
 • jachty klasy Topaz Tres
 • jachty klasy Topper Buzz
 • jachty klasy Optymist
 • deski windsurfingowe
 • żagle windsurfingowe 2,5 ? 6,0 m2
 • pianki neoprenowe [na zajęcia windsurfingowe]
 • kajaki
 • łodzie wiosłowe
 • łuki
 • rowery górskie
 • eurobungee
 • airtrack
 • slackline
 • kamizelki asekuracyjne [sportowe, nie krępujące ruchów]
 • motorówka asekuracyjna

Kierownik obozu

Kierownikiem obozu jest Michał Rumszewicz.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Obóz Młoda Kadra nad jeziorem Dadaj”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *