Wyprzedano!

Obóz żeglarsko-sportowy w Żeglarskiej Zatoce — kontynuacja nauki

Specjalny program obozu nastawiony na podnoszenie umiejętności żeglarskich i windsurfingowych. Wysoki poziom szkolenia i świetna zabawa. Całe dni wypełnione atrakcjami po brzegi.

Wyczyść
SKU: OZ-ZZ-15-16-K Kategorie: , Tagi: ,

Opis

Obóz dla młodzieży w wieku 15 i 16 lat, która uczestniczyła przynajmniej raz w naszym obozie lub ma podstawowe umiejętności w żeglowaniu i windsurfingu. Ten wyjazd gwarantuje bardzo wysoki poziom szkolenia, świetną zabawę i aktywny wypoczynek. Obóz jest kontynuacją nauki żeglarstwa, windsurfingu i innych dyscyplin sportowych, zarówno wodnych jak i lądowych.

Poszukiwaczom adrenaliny proponujemy park linowy z trasami o różnym stopniu trudności oraz ciekawy program Freestyle Fun. Całe dni wypełnione są atrakcjami po brzegi ale nie zabraknie plażowania i korzystania z pogody. Przygotujcie się na wyprawy kajakowe i rozgrywki w padla. Wieczorami rządzicie na parkiecie, rywalizujecie w grach terenowych i śpiewacie szanty przy ognisku z gitarą a przy tym poznajecie świetnych ludzi. Wykorzystamy letnią pogodę maksymalnie. Wrócicie do domu zmęczeni, opaleni i uśmiechnięci od ucha do ucha, a o swoich żeglarskich przygodach będziecie opowiadać przez cały rok, aż do następnego obozu.

Program obozu

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe obejmują kontynuację szkolenia żeglarskiego, windsurfingowego, pływanie kajakami, ćwiczenia sprawnościowe w parku linowym i Freestyle Fun. Oprócz tego organizowane są kąpiele w jeziorze oraz strzelanie z łuków. Program zajęć zaczniemy od szybkiego przypomnienia nabytych umiejętności i zaraz po tym zabierzemy się za nowe, coraz trudniejsze, ale dające mnóstwo satysfakcji wyzwania.

Szkolenie żeglarskie — 2 × 1,5h dziennie

Umiecie już sterować, robić zwroty i halsować Omegą, więc teraz udoskonalimy technikę prowadzenia łodzi na różnych kursach względem wiatru oraz manewry silnowiatrowe. Poza Omegą będziemy żeglowali na jachtach Sigma Active. Rozpoczniecie przygodę z dwuosobowymi, mniej stabilnymi skiffami Topaz Tres. Osoby uczestniczące pierwszy raz w grupie zaawansowanej zaczną od pełnienia funkcji załogi, podczas gdy uczestnicy z większym stażem siądą za sterem. Będzie to wyzwanie dla jednych i drugich. Po oswojeniu się z żaglówką Topaz Tres zamienicie się miejscami, a nawet spróbujecie swoich sił na trapezie. Poznacie podstawy żeglarstwa regatowego i nauczycie się czytać wiatr, aby móc wyprzedzać reakcje jachtu.

Żeglarze z kilkuletnim stażem w grupie zaawansowanej też nie będą mieli czasu na nudę. Rozpoczeniecie naukę balastowania na trapezie, obsługi genakera i żeglowania w ślizgu. Na pewno będzie to dla Was duże wyzwanie, ale i niesamowita frajda.

Szkolenie windsurfingowe

Pierwsze kroki macie już za sobą. Zaczniemy od powtórzenia podstaw i przejdziemy do doskonalenia prowadzenia deski na halsie oraz zwrotów przez sztag.

Nauczycie się poprawnie wykonywać zwroty przez rufę. Przy słabym wietrze poćwiczycie helikopterki i pompowanie, a przy silniejszym spróbujecie wejść w ślizg. Rozpoczniecie też pierwsze próby pływania w trapezie.

Kajaki

Skorzystamy z lekkich i zwrotnych kajaków bezburtowych oraz smukłych, długich i szybkich dwuosobowych. Nauczymy Was jak prawidłowo trzymać wiosło i dlaczego pióra są skręcone względem siebie. Następnie opanujecie wsiadanie do kajaków i prawidłową pozycję podczas wiosłowania.

Wykonamy szereg ćwiczeń także z elementami rywalizacji i współpracy drużynowej. Wszystkie te manewry będą przydatne podczas wypraw po jeziorze Dadaj. Będziemy eksplorowali ciekawe zatoczki, niedostępne z brzegu plaże i toczyli bitwy wodne.

Park linowy

Czeka na Was kilka tras o różnych stopniach trudności dostosowanych do Waszych indywidualnych potrzeb. Zaczniemy od łatwiejszej żeby poznać zasady poruszania się w parku i zdobyć doświadczenie w pokonywaniu przeszkód. Kolejne trasy zapewnią narastające emocje i dużą dawkę adrenaliny. Coraz więcej wysiłku i sprytu będą wymagały następne etapy. Do tego dojdzie wysokość i długi zjazd tyrolski na koniec. Macie już miękkie nogi, czy dopiero jak znajdziecie się kilka metrów nad ziemią?
Wszystko pod okiem instruktora przy wykorzystaniu odpowiednich zabezpieczeń.


Padel

Nowy sport, będący połączeniem tenisa ze squashem. Kort jest podobny do tenisowego ale ma szklane ściany od których można odbijać piłkę. W porównaniu z tenisem jest bardziej techniczny a mniej siłowy. Na korcie znajduje się 4 graczy więc nie trzeba aż tak dużo biegać jak w squashu. Padel to sport dla każdego. Szybka nauka i rozpoczęcie gry pozwala czerpać przyjemność już od samego początku osobom, które nigdy nie trzymały w rękach rakiety. Tenisiści i osoby grające w squasha znajdą w padlu nowe możliwości i na pewno spędzą bardzo aktywnie czas na korcie.


Freestyle Fun

Wszechstronne zajęcia sprawnościowe dla każdego, realizowane w oparciu o szerokie zaplecze sprzętowe. Rządzi tutaj szalona zabawa pod czujnym okiem opiekunów.


Eurobungee

Skoki i akrobacje na trampolinach w specjalnych uprzężach. Jest wysokość, jest zabawa, jest nawet podwójne salto.


Airtrack

Ścieżka gimnastyczna. Zrobisz na niej przewrót w przód i tył, przerzut bokiem a może nawet rundaka, fiflaka i salto.


Slackline

Taśma napięta między dwoma drzewami 30 cm nad ziemią. Ile kroków uda się Wam zrobić? Lepiej iść szybko czy jak najwolniej? Czy jeśli opanujesz chodzenie to równie dobrze pójdzie Ci z trickami? Zobaczymy!


Park wodny

Wodny plac zabaw składający się z dmuchanych przeszkód i atrakcji. Uczestnicy korzystają z niego w kamizelkach asekuracyjnych pod okiem instruktorów.

Pozostałe sporty

Łuki

Zajęcia na torze łuczniczym, gdzie nauczycie się bezpiecznego posługiwania się łukiem, poznacie zasady naciągania i celowania z łuku, strzelania do tarczy, a sprawdzianem Waszych postępów będą zawody strzeleckie.

Kąpiele w jeziorze

Pływanie wpław oraz gry i zabawy pod okiem instruktorów i ratowników WOPR.

Zajęcia wieczorne

Wieczorami czekają na Was gry terenowe, ogniska z kiełbaskami, dyskoteki, zabawy integracyjne, a nawet wieczorne żeglowanie.

Wyjątkowe dni

Program obozu przewiduje również wyjątkowe dni, kiedy oderwiemy się na chwilę od codziennego planu zajęć i zrobimy coś wyjątkowego.

Regaty

Wyścigi żeglarskie, napędzane adrenaliną. Tutaj liczy się współpraca całej załogi, współzawodnictwo i wspaniała zabawa.

Jak wygląda realizacja programu obozu?

Program całego obozu jest starannie zaplanowany a następnie realizowany codziennie w formie czterech, 1,5-godzinnych bloków zajęciowych dla każdej grupy oraz specjalnego bloku wspólnych zajęć wieczornych.

Zajęcia odbywają się w 5-cio (w przypadku treningów na Omegach i Sigmach) i 10-cio osobowych grupach (podczas pozostałych bloków), co pozwala na efektywne realizowanie programu oraz zachowanie największego bezpieczeństwa.

Stosownie do warunków pogodowych, codziennie rano, kierownik obozu ustala plan dnia. Na hasło słońce i wiatr wszyscy jesteśmy na wodzie. Nasze zaplecze sprzętowe jest bardzo rozbudowane, co pozwala na realizację wszystkich grup zajęciowych w jednym czasie. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, pozwalające maksymalnie wykorzystać ładną pogodę. Dzięki temu nie tracimy czasu przeznaczając każdą chwilę na naukę i dobrą zabawę na świeżym powietrzu.


Plan dnia

od do
7 45 Pobudka
7 55 8 05 Rozruch poranny
8 30 Śniadanie
9 30 11 00 I blok zajęć
11 30 13 00 II blok zajęć
13 30 Obiad
15 00 16 30 III blok zajęć
16 45 18 15 IV blok zajęć
18 30 Kolacja
20 00 21 30 Zajęcia wieczorne
22 30 Cisza nocna

Zmiana czasu od czwartego turnusu

W celu maksymalnego wykorzystania dnia przestawiamy plan zajęć o pół godziny wstecz począwszy od czwartego turnusu.

Informacje uzupełniające

Zakwaterowanie — ośrodek Żeglarska Zatoka

Nowocześnie zmodernizowany ośrodek przygotowany do organizacji aktywnych obozów dla dzieci i młodzieży. Rozpoczął funkcjonowanie w sezonie 2020.
Położony w sercu Warmii i Mazur, otoczony rozległym kompleksem leśnym, graniczący z przepięknym jeziorem Dadaj o bardzo urozmaiconej linii brzegowej.
Teren ośrodka jest ogrodzony i strzeżony. Bazę noclegową stanowi murowany budynek. Jasne pokoje, oferujące atrakcyjny widok dzięki dużym i wysokim oknom.
Zakwaterowanie: studia sześcioosobowe składające się z dwóch pokoi (2 i 4 osobowe) ze wspólną łazienką, pokoje czteroosobowe z łazienką lub pokoje sześcioosobowe z łazienką. Łóżka pojedyncze i piętrowe.


Wyżywienie — sport wymaga energii

Kuchnia znana jest z pysznych, domowych posiłków. Menu przygotowane jest specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży — zapewniamy pełne wyżywienie z niekończącymi się dokładkami.

Musicie mieć energię na całodniową aktywność. Zapewniamy: śniadanie, obiad + podwieczorek i kolację. Woda i herbata dostępne są dla obozowiczów przez cały dzień.

Pierwszym posiłkiem obozu jest obiad w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu.


Kadra i doświadczenie

Na obozie znajdziesz się pod opieką profesjonalistów w żeglarstwie i windsurfingu.

Kierownikiem obozu jest Tomasz Rumszewicz — wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w żeglarstwie (klasa Finn). Trener zawodników zdobywających medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie Finn.

Kadra obozowa dobierana jest pod kątem wysoko postawionych wymagań. Są to instruktorzy żeglarstwa, sternicy, wychowawcy, animatorzy i ratownicy WOPR. Z taką ekipą gwarantujemy systematyczną naukę i stałe podnoszenie wiedzy i umiejętności żeglarskich.


Codzienne relacje z obozu

Regularnie umieszczamy zdjęcia z każdego dnia obozu w naszej galerii. Wyślij znajomym i rodzinie link do strony, żeby byli na bieżąco.


Odznaki

Program dla chętnych motywujący do samorozwoju poprzez zdobywanie kolejnych etapów wiedzy i umiejętności w danej dziedzinie.

Po dobrowolnym zaliczeniu precyzyjnie określonych zadań uczestnikowi przyznana zostaje odznaka potwierdzająca dany poziom.


Ograniczenia w dostępie do telefonów i elektroniki

Uczestnicy mają dostęp do swoich telefonów codziennie w godzinach 19:00 — 20:00. Przez pozostałą część doby telefony znajdują się w depozycie.

Sugerujemy żeby nie zabierać na obóz innej elektroniki (np. tablet, konsola). Trafi ona do depozytu na cały okres pobytu.

W każdej chwili istnieje możliwość kontaktu z kierownikiem obozu.

Terminy i ceny

Tabela turnusów

Turnus Termin Ilość dni Cena
1 25.06 — 08.07.2023 14 3490 zł
1A 25.06 — 01.07.2023 7 1930 zł
1B 02.07 — 08.07.2023 7 1930 zł
2 09.07 — 22.07.2023 14 3490 zł
3 23.07 — 05.08.2023 14 3490 zł
4 06.08 — 19.08.2023 14 3490 zł
4A 06.08 — 12.08.2023 7 1930 zł
4B 13.08 — 19.08.2023 7 1930 zł
5 20.08 — 31.08.2023 12 2590 zł

Cena obozu jest ceną kompleksową

Zawiera:

 • pełną realizację programu zajęć
 • sprzęt i materiały niezbędne do realizacji programu obozu
 • zakwaterowanie w ośrodku
 • pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja, woda i herbata lub kompot dostępne przez cały dzień)
 • całodobową opiekę wychowawców i instruktorów
 • ubezpieczenie NNW do kwoty 10.000 zł
 • koszulkę Rumszewicz Sailing
 • relację zdjęciową z obozu na bieżąco, na stronie internetowej
 • podatek VAT

Cena nie zawiera dojazdu na obóz.


Zniżki — zabierz znajomych na wyjazd

 • Stali klienci, którzy uczestniczyli przynajmniej w jednej imprezie organizowanej przez firmę Rumszewicz Sailing otrzymują rabat w wysokości 50 zł.
 • Każdy nowy uczestnik obozów Rumszewicz Sailing, który przyjedzie z Twojego polecenia — otrzymuje rabat w wysokości 50 zł. Ty również otrzymasz rabat w wysokości 50 zł za polecenie tej osoby. Zniżka rośnie wraz z każdym kolejnym poleconym znajomym.

Weryfikacja rabatów odbywa się po rezerwacji obozu i opłaceniu zaliczki.


Dojazd i powrót

 • Warszawa — 195 zł
 • Łódź — 245 zł
 • Częstochowa — 270 zł
 • Katowice — 270 zł
 • Gdańsk — 175 zł
 • Elbląg — 150 zł

Uwaga, ważna informacja!

 • W turnusach A powrót autokarowy możliwy jest jedynie do Warszawy.
 • W turnusach B dojazd autokarowy możliwy jest jedynie z Warszawy.

Więcej informacji na temat dojazdu na obóz można znaleźć tutaj.

Zapisy na obóz

W celu zapisania się na obóz należy zarezerwować miejsce poprzez stronę i opłacić zaliczkę.

1.

Na górze strony wybierz termin obozu i kliknij REZERWUJ.

2.

Zatwierdź wybrany obóz na ekranie koszyka.

3.

Wprowadź podstawowe dane wymagane do płatności i dokonaj wpłaty zaliczki poprzez szybkie płatności internetowe lub przelew bankowy. Informację o płatnościach będą dostępne na ekranie.

4.

Odbierz maila ze wszystkimi dokumentami związanymi z obozem.

Liczba miejsc w poszczególnych turnusach jest ograniczona.

O Ośrodku

Ośrodek Żeglarska Zatoka położony jest w sercu Warmii i Mazur na skraju miejscowości Wilimy. Otoczony rozległym kompleksem leśnym, przylegający do malowniczego jeziora Dadaj o bardzo urozmaiconej linii brzegowej. Czysta woda, piaszczyste dno, duże, ponad 1002 ha jezioro to raj dla miłośników sportów wodnych. Dodatkową atrakcją akwenu jest 15 wysp, które zachęcają do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca. Dwie z nich znajdują się bezpośrednio przed ośrodkiem w odległości kilkuset metrów.

Infrastruktura

Nowocześnie zmodernizowany ośrodek przygotowany do organizacji aktywnych obozów dla dzieci i młodzieży. Rozpoczął funkcjonowanie w sezonie 2020.
Położony w sercu Warmii i Mazur, otoczony rozległym kompleksem leśnym, graniczący z przepięknym jeziorem Dadaj o bardzo urozmaiconej linii brzegowej.
Teren ośrodka jest ogrodzony i strzeżony. Bazę noclegową stanowi murowany budynek. Jasne pokoje, oferujące atrakcyjny widok dzięki dużym i wysokim oknom.
Zakwaterowanie: studia sześcioosobowe składające się z dwóch pokoi (2 i 4 osobowe) ze wspólną łazienką, pokoje czteroosobowe z łazienką lub pokoje sześcioosobowe z łazienką. Łóżka pojedyncze i piętrowe. Przestronna stołówka w znacznej części przeszklona, z pięknym widokiem.

Zdjęcia ośrodka

ZZ_01
ZZ_02
RS_ZZ2021_T3_D12_0001
RS_ZZ2021_T3_D12_0003
ZZ_04
ZZ_03
ZZ_05
ZZ_06

Zaplecze sportowo-edukacyjne

 • pomosty żeglarskie, windsurfingowe i kajakarskie
 • hangar na sprzęt żeglarski i rowerowy
 • park linowy
 • korty do padla
 • boisko do piłki siatkowej plażowej
 • sale edukacyjne
 • sala dyskotekowa
 • miejsce na ognisko

Sprzęt sportowo-edukacyjny

 • jachty klasy Omega
 • jachty klasy Sigma Active
 • jachty klasy Topaz Tres
 • jachty klasy Optymist
 • deski windsurfingowe
 • żagle windsurfingowe 3,5 — 6,0 m2
 • pianki neoprenowe [na zajęcia windsurfingowe]
 • kajaki
 • łodzie wiosłowe
 • łuki
 • eurobungee
 • airtrack
 • slackline
 • kamizelki asekuracyjne [sportowe, nie krępujące ruchów]
 • motorówka asekuracyjna

Kierownik obozu

Kierownikiem obozu jest Tomasz Rumszewicz.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.