Opis
Rejs żeglarski to idealna okazja żeby zintegrować grupę, a jednocześnie odpocząć podczas wspólnego żeglowania. Poznacie Mazury od wody i lądu, odwiedzicie kultowe mariny, zatoki i jeziora Mazur ale przede wszystkim będziecie świetnie się bawić. Nauczycie się pracy zespołowej pomagając na pokładzie podczas żeglowania oraz przy gotowaniu w kambuzie. Dowiecie się jak czytać mapy i oceniać prognozę pogody, a wieczory spędzicie przy ognisku piekąc kiełbaski i śpiewając szanty.
Zajęcia

Program i trasa
Rejs rozpoczynamy i kończymy w Pięknej Górze nad jeziorem Kisajno. Po podziale na załogi i zapoznaniu ze sternikami zaokrętujemy Was na jachtach. Przejdziecie szkolenie z zasad bezpieczeństwa na wodzie i obsługi jachtu. Trasa rejsu zależy od tego czy wybierzecie trzy-, cztero- lub pięciodniową wycieczkę.
3 dni
Wyruszymy na północ z Pięknej Góry i będziemy żeglować między wieloma wyspami jeziora Kisajno oraz po otwartej wodzie jeziora Dargin. Wieczorem zapłyniemy do zatoki Rajcocha na jeziorze Dobskim.
Drugiego dnia zobaczymy wyspę kormoranów, będziemy pływać po jeziorze Dargin, a następnie przepłyniemy pod Mostem Sztynorckim na jezioro Mamry. Później skierujemy się na południe i dopłyniemy do bindugi Zimny Kąt na jeziorze Kisajno, gdzie spędzimy noc.
Ostatniego dnia po porannym żeglowaniu na jeziorze Kisajno dopłyniemy do portu w Pięknej Górze, gdzie zakończymy nasz rejs.
4 dni
Wyruszymy na północ z Pięknej Góry i będziemy żeglować między wieloma wyspami jeziora Kisajno oraz po otwartej wodzie jeziora Dargin. Wieczorem zapłyniemy do zatoki Rajcocha na jeziorze Dobskim.
Drugiego dnia zobaczymy wyspę kormoranów, będziemy pływać po jeziorze Dargin, a następnie przepłyniemy pod Mostem Sztynorckim na jeziora Mamry i Święcajty. Zwiedzimy kompleks bunkrów z II wojny światowej w Mamerkach. Noc spędzimy w porcie w Węgorzewie.
Następnego dnia będziemy żeglować po jeziorach Mamry, Święcajty, Dargin oraz Dobskim, a wieczorem zapłyniemy do bindugi Zimny Kąt na jeziorze Kisajno, gdzie będziemy nocować
Ostatniego dnia po porannym żeglowaniu na jeziorze Kisajno dopłyniemy do portu w Pięknej Górze, gdzie zakończymy nasz rejs.
5 dni
Z Pięknej Góry popłyniemy na południe przez Kanał Giżycki, którym przedostaniemy się na jezioro Niegocin. Będziemy żeglować po jeziorze Bocznym, a następnie kanałem Kula przepłyniemy na jezioro Jagodne. Zacumujemy na jego krańcu, w Szymonce, gdzie spędzimy noc.
Drugiego dnia po przepłynięciu kanałów przedostaniemy się na jezioro Tałty, którym popłyniemy na południe przez jezioro Mikołajskie. Zacumujemy przy malowniczym brzegu jeziora Bełdany i zostaniemy tam aż do rana.
Następnego dnia ruszymy w kierunku jeziora Śniardwy, największego jeziora Polski. Będziemy żeglować po jego wodach oraz zapłyniemy do Popielna, gdzie mieści się stacja badawcza hodowli zwierząt PAN. Zobaczymy tam koniki polskie, bobry, krowy oraz jelenie. Ze stacji popłyniemy do portu w Mikołajkach i tam zakończymy dzień trzeci.
Czwartego dnia popłyniemy na północ przez jezioro Tałty, na jezioro Ryńskie. Następnie popłyniemy przez kanały na jezioro Jagodne, a następnie na jezioro Boczne. Zacumujemy tam w Leśnej Kei i zostaniemy do rana.
Ostatniego dnia po przepłynięciu jeziora Niegocin oraz Kanału Giżyckiego dopłyniemy do portu w Pięknej Górze, gdzie zakończymy nasz rejs.






Informacje uzupełniające

Jachty
Zrealizowanie tak bogatego programu możliwe jest dzięki szybkim i sprawnym jachtom Antila 27, przez wielu zaliczanych do klasy Premium. Są to jednostki turystyczno-sportowe produkcji stoczni Antila Yachts, zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa pod względami konstrukcji i wyposażenia. Posiadają bardzo dobre właściwości nautyczne i elegancką linię.
Jachty Antila cieszą się uznaniem w całej Europie i w odległych zakątkach świata.


Zakwaterowanie
Mieszkamy na komfortowych jachtach Antila 27 posiadających trzy dwuosobowe zamykane kabiny oraz dwie dwuosobowe koje w mesie. Dzięki bardzo szerokim i długim kojom oraz bogatemu wyposażeniu oferują one wygodne warunki mieszkaniowe. Na jachtach znajduje się wiele szafek umożliwiających przechowywanie rzeczy osobistych.


Wyżywienie
Jachty wyposażone są w bardzo dobrze przygotowany kambuz. Załoga wspólnymi siłami pod nadzorem instruktora przygotowuje posiłki w oparciu o świeże produkty, kupowane na bieżąco. Uczestnicy często sami podają pomysły na smaczne dania a potem je wspólnie realizują.
O urozmaicenie diety dba instruktor kontrolując żeby na listach zakupowych, sporządzonych przez załogę, zawsze znalazły się warzywa i owoce. Każdy jacht wyposażony jest w lodówkę umożliwiającą poprawne przechowywanie wymagających tego produktów.
W ciągu dnia przewidziane są trzy regularne posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. Poza nimi załoga zawsze może zrobić lunch, czy też kiełbaski lub grzanki na wieczornym ognisku.

Kadra
Kadra to instruktorzy żeglarstwa, sternicy, wychowawcy kolonijni i ratownicy WOPR, którzy podchodzą z pasją do wędrówek żeglarskich po Mazurach.
Podczas rejsu dbają o bezpieczeństwo załogi, prowadzą szkolenie żeglarskie, nadzorują działania kulinarne i organizują atrakcje.
Terminy i ceny

Terminy i ceny
Zielone Szkoły organizujemy w okresie od kwietnia do czerwca oraz od września do października. Ceny kalkulujemy indywidualnie po wybraniu wariantu programu. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wolnych terminów i cen prosimy o kontakt z biurem.

Kalkulowana cena zawiera
- pełną realizację programu zajęć
- sprzęt i materiały niezbędne do realizacji programu rejsu
- pobyt na jachtach Antila 27 z wykwalifikowanym sternikiem
- całodobową opiekę instruktorów-sterników
- pełne wyżywienie przygotowywane na jachtach wspólnie z instruktorem
- opłaty za postój jachtu w portach
- bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji turystycznych
- paliwo do jachtu
- ubezpieczenie NNW 10.000 zł
- podatek VAT
Kalkulowana cena nie zawiera
- kosztu transportu (istnieje możliwość zorganizowania dojazdu przez naszą firmę).

Dojazd organizowany przez nas
Organizujemy transport we współpracy ze sprawdzonymi przewoźnikami za dodatkową opłatą. Transporty są realizowane nowoczesnymi, maksymalnie kilkuletnimi autokarami lub busami, w zależności od liczebności grupy. Chęć skorzystania z tej formy dojazdu należy zadeklarować podczas ustalania szczegółów rezerwacji.
Dojazd organizowany we własnym zakresie
Jeżeli decydują się Państwo na organizację dojazdu we własnym zakresie, prosimy o przyjazd w godzinach 11:30 – 12:30.
Doba noclegowa w dniu wyjazdu kończy się o godzinie 14:00.
Więcej informacji dostępnych telefonicznie i mailowo.
Adres portu:
Port Sailor
Piękna Góra 2A
11-500 Giżycko
Miejscem rozpoczęcia i zakończenia rejsów jest port Sailor w Pięknej Górze. Jadąc drogą nr 59 (łączącą Mrągowo z Giżyckiem) należy skręcić w drogę nr 592 prowadzącą w stronę Kętrzyna. Po przejechaniu 1 km drogą nr 592 (50 m za mostkiem nad kanałem) port Sailor znajduje się po prawej stronie.

Kontakt
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 603 536 050, mailowy: biuro@rumszewicz.pl lub o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.